شرکت خدمات شیمیایی نوین شیمیار در سال 1380 در پاسخ به نیاز مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی به مرکزی جهت تهیه و تامین موادو ابزار آزمایشگاهی تخصص و ارائه مشاور کارشناسی در این زمینه تاسیس گردید و با کادری مجرب از متخصصین علم شیمی به خدمت در این عرصه پرداخته است.
شرکت خدمات شیمیایی نوین شیمیار در ادامه روند تکاملی خویش اقدام به تاسیس آزمایشگاه مجهزی نمود تا در گستره سنجش و تحقیق نیز خدمت رسان جامعه علمی و صنعتی کشور عزیزمان می باشد.
این آزمایشگاه اکنون با بهره برداری از متخصصین مجرب و دقیق ترین ابزار ها به مرکزی جهت ارائه خدمات سنجش دقیق عناصر و عوامل شیمیایی در محیط آب، پساب، خاک، کانی های معدنی، کودهای شیمیایی و آلیاژهای فلزی بر اساس آخرین روشهای استاندارد سنجش (ASTM)، تبدیل گشته است.
این مرکز از معدود مراکز سنجش شیمیایی در ایران است که توان سنجش دقیق طلا، نقره و دیگر فلزات ارزشمند را با آخرین روشهای روز دنیا دارا می باشد.
شرکت نوین شیمیار مفتخر است که طی سالیان فعالیت، با مهمترین مراکز دانشگاهی و صنعتی همکاری داشته و در این راه همواره کیفیت خدمات و پاسخگویی در مقابل مشتری را سرلوحه فعالیت های خویش قرار داده است.